9.kolejka: Kolejny beniaminek na Rumiankowej

• autor: Respect5, 2014-10-09 20:27

Piękna pogoda za oknem, pora na złapanie w sobotę (11 października), godz. 15:30, jednych z ostatnich promyków słońca, tuż przed zimą. Na piękniejącym z każdego miesiąca na miesiąc stadionie Gromu Cykarzew przyjedzie kolejny beniaminek Ligi - Orlik Blachownia.

Orlik to jak na razie największa niespodzianka obecnego sezonu. Podopieczni braci Lankamerów Piotra i Jerzego, wygrali 4 spotkania z 8 rozegranych, ulegając 3 razy i raz dzieląc się punktami z innym beniaminkiem - Płomieniem Czarny Las. Obecnie Orlik zajmuje 6.miejsce z 13 pkt. na koncie ze stratą 5pkt. do lidera Liswarty i z przewagą 6 pkt. nad Gromem. Natomiast zespół biało-niebieskich po 3 porażkach z rzędu w końcu wygrał swoje spotkanie 1:2 z Sokołem i to w dodatku w nadzwyczajnych okolicznościach, ale niekiedy szczęściu trzeba pomóc. Jednak jeśli chodzi o mecze u siebie, jesteśmy wraz z Alkasem Aleksandrią jedynymi zespołami, które nie zdobyły ani jednego (!) punktu na własnym terenie, a już pół rundy za pasem.

Jeśli myśli się o walczeniu o środek tabeli, trzeba te punkty szukać na własnym podwórku i z takim zamiarem biało-niebieska brać wyjdzie w sobotę na "zielone". Pogoda ma być wyśmienita, iście letnia więc nie pozostaje nic innego, jak zabrać okulary, słonecznik coś do picia i zjawić się na Rumiankowej 96 dopingować Grom w walce o zwycięstwo !

• Moja pasja to futbol, na drugim miejscu umieściłbym futbol, a na trzecim… futbol!