Co w Gromie "piszczy" ?

• autor: Respect5, 2015-02-03 16:03

Biało-niebiescy od drugiego tygodnia stycznia intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej, która może być jedną z najważniejszych w historii Cykarzewskiej piłki. W rozwinięciu newsa więcej info.

Trener Tomasz Grabara swoim podopiecznym funduje trzy jednostki treningowe tygodniowo tj. w każdy poniedziałek i środę Hala w Cykarzewie oraz w niedzielne popołudnie na obiektach Gromu. Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o ubytki kadry, to z drużyną "zza miedzy" - Kmicicem Kruszyna trenuje nasz stoper - Tomasz Gołda, który raczej zasili szeregi "A" klasowego przeciwnika z Gr. II. Do wyjaśnienia tylko pozostaje, czy popularny "Gollob" odejdzie na wypożyczenie/transfer definitywny.

Na kilku tygodniową przerwę, z przymusu musi udać się niestety nasz skrzydłowy - Michał Turek, który na jednym z treningów naderwał wiązadła poboczne w kolanie. Nadal z drużyną nie trenuje, leczący od pół roku kontuzję, także kolana Przemysław Palacz - jego sytuacja powinna wyjaśnić się już niebawem.

Na pewno klub z ul. Rumiankowej opuści rodzinny duet Robert, Patryk Kłoda, którzy już od połowy rundy jesiennej trenują z "B' klasowym Gromem Poczesna.

Natomiast powoli do zajęć wracają Daniel Świąć oraz Łukasz Jończyk. Ten pierwszy nabawił się w ostatnim spotkaniu ligowym z Alkasem w Cykarzewie złamania palca lewej ręki, a drugi w spotkaniu z liderem Liswartą Popów nabawił się zerwania wiązadeł pobocznych lewego kolana. Po zimowej rehabilitacji obydwoje są do dyspozycji trenera Tomasza Grabary w sobotnim sparingu z Olimpią Huta Stara.

Przez klub z pod znaku grzmotu jest testowanych trzech zawodników, których personalia i przynależność klubowa zostanie ujawniona w późniejszym czasie. Są to zawodnicy ofensywni, którzy miejmy nadzieję potwierdzą swoją wartość w najbliższym meczu kontrolnym. Reszta zawodników jest do dyspozycji trenera.

Po miesiącu treningów w najbliższą sobotę (7 luty) pierwszy sprawdzian naszych zawodników, którzy w meczu kontrolnym zmierzą się z wiceliderem "A" klasy Gr. II - Olimpią Huta Stara. Początek spotkania o godz. 15:00 na sztucznej murawie obiektu MOSiR "Raków" przy ul. Limanowskiego w Częstochowie.