Świetna passa trwa dalej !

• autor: Respect5, 2015-03-30 14:38

Grom Cykarzew kontynuuje świetną passę na wiosnę odnosząc na ligowej murawie "drugie" zwycięstwo z rzędu ! Tym razem w pokonanym boju biało-niebiescy odprawili rywala zza miedzy - Naprzód Ostrowy 2:4(1:2). Bramki dla Gromu: Marcin Gołda, Patryk Czyż, Michał Mirecki oraz Michał Turek.

Podopiecznym Tomasza Grabary przyszło mierzyć się w 16.kolejce z bardzo dobrze znanym rywalem "zza miedzy", albo jak to woli "zza lasu" - Naprzodem Ostrowy. Niedawny wicelider "A" klasy Gr.I w poprzedniej kolejce uległ na wyjeździe Maratonowi, więc chciał się przed własną publicznością odkuć. Natomiast Grom zwyciężył u siebie Pogoń Blachownie 2:0, ale w tygodniu te zwycięstwo zostało gorzko odebrane (występ nieuprawnionego zawodnika w Gromie) przez Podokręg Częstochowa, co jest bardzo nie zrozumiałe dla Zarządu, zawodników i kibiców z Cykarzewa... Więc przyszło mierzyć się obydwóm zespołom w podobnych nastrojach.

Od mocnego uderzenia rozpoczął nasz zespół. Już w 12 min. spotkania świetną kontrę przeprowadza nasz zespół, doskonałe podanie "w uliczkę" na połowie boiska dostaje Marcin Gołda, który pognał dobre 30 parę metrów w kierunku bramki Naprzodu i wychodzi "sam na sam" z Kasprzykiem, którego zwodzi zwodem i ku rozpaczliwie interweniujących obrońców gospodarzy umieszcza piłkę w siatce ! Długo nie przyszło się cieszyć Gromowi z prowadzenia, gdyż indywidualną akcję w 27 min. przeprowadza najlepszy tego dnia w barwach Naprzodu - Marcin Pełka, który minął defensywę gości i płaskim strzałem wyrównuje stan spotkania na 1:1. Po tej bramce gra toczyła się przeważnie w środku boiska, gdzie było dużo ostrej gry i fauli, jednak ostatni głos tuż przed przerwą należał do naszej ekipy. Lewą stroną pognał Damian Szlapa, który dośrodkowuje w pole karne Naprzodu a tam niefortunną interweniuje ręką Michał Kotyl i sędzia bez wahania wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi były wieloletni zawodnik Naprzodu Ostrowy - Patryk Czyż, uderza lecz Kasprzyk broni strzał ale już przy dobitce Czyża pozostaje bezradny, 1:2 w 43 min. dla gości !

Druga część zaczyna się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy w 56 min. znów za sprawą Marcina Pełki wyrównują stan spotkania, gdzie lepiej w tej sytuacji powinien się zachować nasz bramkarz Ociepa. Minutę później na boisko wchodzi po kontuzji kolana Michał Turek, gdzie jak się okazało było to prawdziwe wejście smoka. Wcześniej jednak nadeszła bardzo szybka odpowiedź Gromu. Rożny dla zespołu z Cykarzewa, wrzutka w pole karne nie daje powodzenia i piłka zostaje wybita na 16 metr, gdzie dopada do niej nowy zawodnik Gromu - Michał Mirecki i płaskim strzałem, tuż przy słupku daje prowadzenia gościom, ogromna radość naszego zespołu i dość licznie obecnym kibicom z Cykarzewa ! 2:3 a Michał zdobywa swoją pierwszą bramkę w biało-niebieskich barwach. Bramka ta spowodowała ogromną wściekłość w szeregach Naprzodu, którzy rozpoczęli huraganowe ataki na bramkę Rafała Ociepy. W 75 min. nasi zawodnicy przeżyli istny horror ale z happy endem. Potężny strzał zawodnika Naprzodu obija poprzeczkę naszej bramki, lecz dopada do niej napastnik gospodarzy i oddaje strzał z 5 metra lecz wtedy jak z pod ziemi "wyrósł" Ociepa i świetną interwencją ratuje nasz zespół. Nie wykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak w 80 min. wspomniany wcześniej Michał Turek wbija Naprzodowi "gwóźdź do trumny", który z narożnika pola karnego oddaje mocny strzał a zasłonięty przez własnych zawodników Kasprzyk nie interweniuje pozytywnie i nasz zespół wychodzi na dwubramkowe prowadzenie i było wiadome kto tego dnia zgarnie komplet punktów ! Naprzodowi pozostało co prawda 10 minut plus doliczone 4 min. przez arbitra, jednak ataki były bardzo nieskuteczne i dalekie ku ideałowi.

Biorąc pod uwagę same mecze z rundy wiosennej oraz nie uznając walkowera z Pogonią, to nasz zespół jest trzecim zespołem tej rundy ! Oby ta świetna forma, passa i doskonała gra naszej ekipy trwała jak najdłużej, ponieważ mamy o co walczyć, a zostawienie serca na boisku i walki jak mówił po meczu trener Tomasz Grabara procentuje.

W najbliższy Świąteczny weekend "A" klasa pauzuje w związku z tym w czwartek, 2 kwietnia o godz. 18:00 Grom Cykarzew rozegra sparing w Miedźnie ze swoim imiennikiem. Zapraszamy na spotkane oraz cała redakcja strony, Zarząd oraz zawodnicy życzą Wesołych Świąt Wielkanocnych !

herb Naprzód Ostrowy

Damian Szlapa
Michał Mirecki

autor: nie-szczesny 2015-03-30 22:39:32

Profil nie-szczesny w Futbolowo Co ty gościu w ogóle piszesz? Jak możesz pisać takie brednie, że nie uznając walkowera to jesteście 3 drużyną na wiosnę. Zawaliliście, bo gościu powinien pauzować, a go wpuściliście, więc do kogo macie pretensje do okręgu? Taki jest regulamin i pretensje trzeba mieć tylko i wyłącznie do siebie bo to wy zawaliliście. Równie dobrze możesz napisać, że nie uznając wszystkich porażek w tym sezonie jesteście 1 drużyną w tabeli. Relacja fajna, podobnie jak strona, ale jak się czyta na końcu takie dyrdymały to człowiekowi aż się nóż w kieszeni otwiera.

autor: Respect5 2015-03-31 21:15:57

Profil Respect5 w Futbolowo Akurat w kwestii zawodnika w meczu z Pogonią jest dużo nie jasności, ale co będę polemizował... Z tym co wywalczyliśmy na boisku się czujemy jak napisane powyżej w artykule, tylko zostało to odebrane przez głupotę byłego klubu zawodnika, samego zawodnika oraz naszą... Było, minęło, przed nami za 2 tyg. 17 kolejka :) Pozdrawiam.