Utalentowana młodzież Okszy za silna dla Gromu

• autor: Respect5, 2015-04-22 00:01

Niestety Grom Cykarzew ponosi drugą porażkę z rzędu w rundzie wiosennej - 2:0. Mimo dobrej pierwszej połowy biało-niebieskich, to Oksza wywalczyła zasłużenie 3 punkty, a katem dla gości okazał się Tomasz Turek.

Początek spotkania należał do naszej drużyny, która doświadczeniem i fizycznymi warunkami przewyższała zespół Okszy, jednak gdy nasz zespół wykreował sobie bardzo dobrą sytuacje, to brakowało znowuż zimnej krwi pod bramką Rafała Wróbla. Doskonałe okazje mieli Marcin Krzypkowski oraz Damian Szlapa, jednak piłki po ich strzale nie znalazły drogi do bramki gospodarzy. Po pierwszych 45 minutach, licznie zebrani kibice z Cykarzewa myśleli, że bramka dla Gromu to kwestia czasu, ale to zespół trenera Piotra Borowskiego wychodzi jako pierwszy na prowadzenie. Składną akcją popisuje się bardzo utalentowana młodzież Okszy, czego wynikiem jest bramka strzelona po długim rogu przez najlepszego strzelca gospodarzy - Tomasza Turka (12 bramka w sezonie). Nasz zespół poirytowany takim obrotem sprawy rzuca się do odrabiania strat, lecz zbyt ofensywny napór i zbyt odkryty Grom nadziewa się na kontrę ze strony Okszy. Tomasz Turek wychodzi oko w oko z Danielem Świąciem i ponownie okazuje się lepszy od naszego golkipera, przy czym wyrównuje się na czele w Klasyfikacji Strzelców "A" klasy Gr.I z Przemysławem Majczyną z Orlika Blachownia - obydwoje po 13 trafień.

Młodziutki i utalentowany skład Okszy wygrywa zasłużenie z naszym zespołem i zdobywa cenne 3 punkty w kontekście walki o "grupę mistrzowską". Godnym pochwały jest fakt, że trener Piotr Borowski nie boi się stawiać na młodych zawodników z Łobodna i okolic(w meczu z Gromem średnia wieku oscylowała ok. 20 lat(!)), których zgranie, talent jeśli nie zaowocują teraz to na pewno za rok, dwa ten zespół może być jednym z silniejszych ekip w regionie Częstochowskim, jeśli oczywiście Ci młodzi piłkarze zostaną dobrze poprowadzeni :).

Po 18 serii spotkań można powiedzieć, że w tabeli wykreowały się "dwie grupy". Zespoły z miejsc 1-6, które będą walczyć o "Grupę mistrzowską" oraz zespoły z miejsc 7-9(różnica 1 pkt.), które będą wszelakimi sposobami, rękoma a przede wszystkim nogami bronić się od tego pechowego, jednego miejsca w "Grupie spadkowej", w której na pewno wystąpią zespoły Alkasu Aleksandria, Znicza Kłobuck oraz naszego Gromu Cykarzew. Na obecną chwilę to mający niechlubną serię 4 spotkań bez zwycięstwa - Naprzód Ostrowy uzupełnią tą stawkę.

W najbliższą sobotę (25 kwietnia) o godz. 17:00 w Cykarzewie dojdzie do drugiego, bardzo ważnego spotkania tej rundy dla Gromu. Tym razem w arcyważnym pojedynku na Rumiankowej 96 zjawi się walczący o utrzymanie - Sokół Wręczyca.

herb Oksza Łobodno
Oksza Łobodno   Grom Cykarzew