Aktualności

Grom po raz trzeci pokonuje Sokół Wręczycę ! 1:0 przy...

• autor: Respect5, 2015-06-01 13:59
Grom po raz trzeci pokonuje Sokół Wręczycę ! 1:0 przy Rumiankowej.

Grom Cykarzew zrekompensował się za fatalną wpadkę w Kłobucku i pokonał w sobotnie (30 maj) popołudnie, po raz trzeci w tym sezonie Sokół Wręczycę, tym razem 1:0 po bramce Marcina Gołdy ! Tym samym Grom objął prowadzenie w swojej podgrupie.

Obydwie drużyny stawiając się w sobotę na murawie przy Rumiankowej wiedzieli, że ten kto zainkasuje trzy oczka będzie już jedną nogą na następny sezon "A" klasie. Sam mecz nie należał do typowo, piłkarskich "fajerwerków", było dużo szarpanej, monotonnej, wręcz sennej gry. Pierwsi bramce zagrozili gospodarze za sprawą Marcina Krzypkowskiego. który pognał lewą stroną, minął kilku rywali i znalazł się sam na sam z golkiperem Sokoła lecz przegrał ten pojedynek a dobitka była daleka od celu. Sokół odpowiedział dwójkową akcją zakończonej strzałem Łukasza Kotasa, lecz świetnie od straty bramki uratował nas dobrze dysponowany tego dnia Daniel Świąć. Przed przerwą na prowadzenie mógł wyjść Grom. Doskonałe podanie ze skrzydła dostaje na 11 metrze Mariusz Gębski, który uderza a ofiarną interwencją popisuje się bramkarz Sokoła, który koniuszkami palców uratował Sokół od straty bramki. Pierwsza połowa to mecz walki z lekkim wskazaniem na Grom, który miał więcej z gry i stwarzał sobie co raz to groźniejsze akcje.

Druga odsłona to gorszy obraz gry niż w pierwszej. Lecz Grom słynie z tego, że zdobywa bramki w przedziale czasowym 45-60 min. i tak się stało w tym spotkaniu. W 58 minucie prawą stroną pognał ponownie Marcin Krzypkowski, który dorzucił piłkę na 11 metr, a tam świetnie odnalazł się Marcin Gołda, który strzałem z "woleja" pokonał bramkarza Sokoła i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie ! Od strzelenia bramki Grom zaczął dosłownie panować na murawie, stworzył sobie trzy 100% sytuacje w 5 minut i mógł definitywnie pozbawić gości złudzeń do jakiejkolwiek zdobyczy punktowej, jednak dobrze tego dnia spisywał się golkiper gości. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i Grom mógł cieszyć się ze swoim kibicami ze zwycięstwa ! Ponownie świetna atmosfera przy licznie zgromadzonej publiczności oraz pięknej pogodzie przy Rumiankowej 96 !

Dzięki zwycięstwu i bezbramkowemu remisowi Znicza z Alkasem, Grom objął prowadzenie w swojej grupie z przewagą 2 punktów nad drugim Zniczem Kłobuck i jedną nogą jest już na następny sezon wśród "A" klasowiczów. Ciekawostką wartą odnotowania jest fakt, iż Sokół pozostaje bez zwycięstwa uwaga... od 9 spotkań (!) Po raz ostatni okazali się lepsi od przeciwnika 11 kwietnia b.r. wygrywając w 17.kolejce 2:3 z Orlikiem Blachownia. Sokół posiada także niechlubną serię meczów u siebie, ostatni raz komplet punktów Sokół zainkasował... 5 listopada ubiegłego roku w 13.kolejce z Naprzodem Ostrowy wygrywając 5:1. Natomiast Grom po serii dwóch porażek i dwóch remisów w końcu zainkasował komplet punktów, jakże ważnych !

Tabela przedstawia się następująco:

1. Grom Cykarzew M 8, pkt. 15 br: 17-15

2. Znicz Kłobuck M 8, pkt. 13 br: 14-14

3. Sokół Wręczyca M 8, pkt. 10 br: 17-10

4. Alkas Aleksandria M 8, pkt. 8 br: 11-20

Kolejne spotkanie Grom rozegra wyjątkowo bo w niedzielne popołudnie (7 czerwca) na wyjeździe z Alkasem Aleksandria o godz. 17:00 ! Zapraszamy !