Ostatni mecz w sezonie 2014/2015 !

• autor: Respect5, 2015-06-24 19:45

Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca o godz. 17:00 Grom ostatni raz w tym sezonie wyjdzie na boisko walczyć o ligowe punkty. Przeciwnikiem będzie "świeżo upieczony" spadkowicz z naszej ligi - Alkas Aleksandria.

Wróćmy jednak do tego, co działo się w minioną sobotę. Grom osłabiony brakiem kilku zawodników udał się do Wręczycy na mecz z tamtejszym Sokołem, który w końcówce sezonu gra bardzo dobrze, albo jak to mówią miejscowi kibice "w końcu jak na Sokoła przystało".

Pierwsze 15 minut to absolutna dominacja Sokoła, który raz za razem dokumentował to świetnymi, ofensywnymi akcjami z której jedna zakończyła się w 14 min. spotkania bramką. Zespołową akcję świetnie wykończył Dariusz Kotkowski. Nasi zawodnicy go głosu doszli dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale strzały Patryka Czyża czy Marcina Krzypkowskiego nie znalazły drogi do bramki gospodarzy. Druga odsłona to podobny obraz z pierwszej, czyli dominacja Sokoła i czyhanie na kontry naszej ekipy. W 49 min. kolejną bramkę dołożył Jarosław Ściubidło i było wiadome, że tego dnia to Sokół zainkasuje po raz pierwszy w sezonie w spotkaniu z Gromem jakiekolwiek punkty, które tym razem są na wagę utrzymania. W końcówce rozluźniony nasz zespół dał sobie wbić jeszcze dwie bramki a autorami są Dorian Matyja i Łukasz Kotas. Porażka ta została naszemu zespołowi osłodzona, gdyż Alkas Aleksandria w swoim meczu ostatniej szansy uległ Zniczowi Kłobuck 1:2 i było wiadome, że to Alkas opuści progi "A" klasy.

Właśnie z Alkasem w najbliższą sobotę, 27 czerwca Grom zakończy ligowe zmagania. Mecz typowy o prestiż dla jednej i drugiej drużyny, jednak to biało-niebiescy mają sobie więcej do udowodnienia, gdyż w poprzednim spotkaniu z Alkasem Aleksandria ulegli, aż 6:0 co za tkwiło w pamięci naszym piłkarzom. Także pożegnać się z kibicami zwycięstwem i to w dobrym stylu byłoby najlepszą dokumentacją tego, że runda wiosenna w wykonaniu Gromu jest znacznie lepsza niż jesień i tylko bardzo dobra gra w tym okresie uchroniła nasz zespół przed spadkiem.

ZAPRASZAMY wszystkich sympatyków, kibiców Gromu na ostatnie spotkanie w sezonie 2014/2015 !

GROM Cykarzew vs. Alkas Aleksandria, sobota, 27 czerwca, godz. 17:00 !