Logowanie

Aktualności

Grad goli w Cykarzewie

• autor: Respect5, 2015-09-07 19:43

Grom Cykarzew odnosi drugie zwycięstwo z rzędu ! Z kwitkiem zostali odprawieni zawodnicy Błękitnych Libidza w dość hokejowym wyniku - 6:4(4:0). Bramki dla gospodarzy zdobyli: Patryk Czyż - 2, Łukasz Kubik - 2, Marcin Skoczylas oraz Mariusz Gębski.

W sobotnie, słoneczne popołudnie licznie zgromadzeni jak zawsze kibice przy Rumiankowej zobaczyli szalone spotkanie oraz grad goli. Pierwsza połowa to absolutna dominacja naszego zespół, który za sprawą duetu Patryk Czyż - Łukasz Kubik zdobyli 4 bramki. Już na samym początku meczu, bo w 3 minucie swoją debiutancką bramkę w barwach Gromu, a zarazem najlepszy prezent urodzinowy sprawił sobie nasz nowy napastnik - Łukasz Kubik, który w sytuacji sam na sam po podaniu Michała Turka zdobywa bramkę i uszczęśliwia po raz pierwszy trybuny przy Rumiankowej 96. Nie upłynął kwadrans gry, a już zawodnicy Tomasza Grabary cieszyli się z drugiej bramki. Świetnie zza pola karnego z okolic 20 metra uderza nasz kapitan Mariusz Gębski, piłka odbija wewnętrzne spojenie słupka z poprzeczką odbija się od linii bramkowej i wypada  w kierunku głębi boiska, do bezpańskiej piłki dopada Patryk Czyż i "na wślizgu" zdobywa drugą bramkę dla Gromu. Autorem bramki nr. 3 był ponownie Łukasz Kubik, a ponownie decydujące podanie do niego posłał nie kto inny jak Mariusz Gębski i było wiadome, że tego popołudnia to Grom zainkasuje komplet punktów. Pytaniem było tylko w jakich rozmiarach to osiągnie ? Rywala tuż przed przerwą dobija Patryk Czyż, a po raz trzeci asystuje w tym spotkaniu Mariusz Gębski, 4:0 i Błękitni rozbici.

Jednak nawet największy pesymista nie spodziewał się, że jeszcze goście napędzą stracha naszemu zespołowi. W 48 minucie rozluźnienie naszego zespołu wykorzystuje Matesz Gąłęziewski, który zdobywa swoją 5 bramkę w sezonie, jednak szybko odpowiada nasz zespół. 10 minut później Mariusz Gębski za sprawą dokładnego podania od Patryka Czyża zdobywa głową bramkę oraz piątą dla Gromu w tym spotkaniu. Nie upłynęło 120 sekund a już po godzinie gry na stadionie w Cykarzewie wynik brzmiał 6:1 dla Gromu. Tym razem dokładnym podaniem Marcina Skoczylasa obsługuje Marcin Gołda, a nasz rosły stoper zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie. Istna feta na trybunach w Cykarzewie, która dała się we znaki także naszemu zespołowi... Ostatnie 30 minut należało do przyjezdnych, którzy zdobyli kolejno trzy bramki i napędzili niezłego stracha miejscowym kibicom, a swoim dodali uśmiechu na twarzy oraz nadziei. Szczególnie bohaterem Błękitnych został Mateusz Gałęziewski, który zdobył w tym meczu swoją 5,6 oraz 7 bramkę w sezonie i samodzielnie lideruje w klasyfikacji na najskuteczniejszego zawodnika Ligi.

Nasi piłkarze pomimo zdobycia 3 punktów mieli skwaszone miny, gdyż wiedzieli, że styl zaprezentowany w drugiej połowie jest poniżej krytyki. Jednak pochwalić trzeba za pierwszą odsłonę i ofensywną grę nasz zespół, który pokazał kawał dobrej piłki oraz to, że z Gromem każda drużyna w lidze będzie się musiała liczyć.

Następne spotkanie biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe we Wręczycy, a przeciwnikiem będzie miejscowy Sokół. Spotkanie wyjątkowo w niedzielne (13 września) popołudnie o godz. 17:00. Na to spotkanie desygnowany będzie większy autokar i tu ukłon ku kibicom Gromu, którzy będą mogli zabrać się z zawodnikami na ów mecz. Zapraszamy na wyjazd !

6. Marcin Gołda  (1 asysta)
7. Mariusz Gębski kapitan bramka  (3 asysty)
8. Michał Turek  (1 asysta)  zmiana 54" Bartłomiej Musiał
9. Marcin Krzypkowski  zmiana 80" Tomasz Kutak
10. Patryk Czyż bramka bramka  (1 asysta)  zmiana 70" Krzysztof Kiwacz ??ta kartka