Aktualności

Po pierwszych meczach kontrolnych

• autor: Respect5, 2016-02-09 19:44

Okres przygotowawczy trwa w najlepsze. Rozgrywany jest szereg sparingów sprawdzających formę przed rundą wiosenną, także nasz Grom jest po dwóch sprawdzianach.

Pierwszy test-mecz Grom rozegrał w Lelowie (30.01.), gdzie na nowym, kameralnym obiekcie miejscowej Lelovi podejmował wicelidera "A" klasy Gr. II - Sokół Olsztyn. Po ładnej dla oka grze w pierwszej połowie obydwóch zespołów wynik brzmiał 2:2, gdzie w pierwszym kwadransie to nasz zespół wyszedł na prowadzenie dzięki Marcinowi Gołdzie, a na 0:2 podwyższył Marcin Krzypkowski po asyście Mariusza Gębskiego, potem bramki zdobywali tylko zawodnicy Sokoła i spotkanie zakończyło się porażką 3:2.

Bramki:
18' - Marcin Gołda (rzut wolny)
25' - Marcin Krzypkowski (as. Mariusz Gębski)
35' - Sokół
44' - Sokół
69' - Sokół

Skład:
Ociepa(Świąć) - Grabara, Kniejski, Małolepszy, zawodnik testowany 1 - Gołda(zawodnik testowany 2), M.Gębski, Czyż, Jędrasiak(Krzypkowski)(Bartelak), Jończyk(A.Kozioł) - Kubik(Polak)

Drugi sparing biało-niebiescy rozegrali w minioną niedzielę (07.02.) o godz. 14:00 na własnym terenie podejmując "B" klasowego rywala - Polonie-Unię Widzów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, po słabej grze naszego zespołu w pierwszej części. Goście bramkę zdobyli z rzutu karnego podyktowanego po zagraniu ręką przez naszego obrońcę w polu karnym. Odpowiedział natomiast w drugiej połowie Łukasz Kubik po strzale z 16 metra.

Bramki:
35' Polonia - rzut karny
77' Łukasz Kubik

Skład: Świąć - Kniejski, Małolepszy, Paczyński, zaw. testowany 1 - Pluta, Gołda, M.Gębski, Krzypkowski, zaw. testowany 2 - Jończyk

W drugiej połowie zagrali: Kubik, A.Kozioł, M.Kozioł, Czyż, Polak, Bartelak, Ociepa oraz dwóch zawodników testowanych.

W obydwóch spotkaniach zaprezentowało się czterech nowych zawodników, którzy deklarują chęć przyodziania koszulki z herbem Gromu na rundę wiosenną sezonu 2015/2016. Ich personalia zostaną ujawnione w późniejszym terminie po dogadaniu się z ich macierzystymi klubami.